Hoe om 'n toepassing soos Airbnb te kry? (Airbnb-kloon) - SimTechnos
Kontak -IN +919007068799 | VSA +19144865492 | Whatsapp +917003713274
Airbnb-kloon SonaBNB-skrip en toepassings
Nuus en gebeure

Hoe om 'n toepassing soos Airbnb te kry? (Airbnb kloon)

Waarna soek ons terwyl ons na 'n nuwe plek reis? Ons sien uit na 'n nuwe opwindende ervaring, maar teen die mees ekonomiese koers. Stel jou voor dat jy dit alles op een platform kan vind, A Home away from Home, is Airbnb.

Wat is Airbnb?

Airbnb is 'n reis app wat 'n platform bied vir woonstelhuurgeleenthede oor die hele wêreld. Airbnb dien as 'n aanloklike markplek vir eienaars van eiendom en mense wat korttermynverblyf soek. Airbnb het die manier verander waarop mense geneig is om woonstelle te soek. Dit bied boeiende geleenthede vir eiendomseienaars en reisigers. Hierdie digitale platform dien as 'n interaktiewe omgewing vir mense, maw die gashere wat verdien deur hul eiendom te verhuur aan gaste wat op soek is na bekostigbare verblyf. Airbnb is funksioneel in meer as 190 lande wêreldwyd. Dit is die belangrikste rede dat dit in 'n japtrap die wêreldmark heeltemal verower het.

Airbnb-sakemodeldoek

Groot medewerkers:

 • Gasheer – Mense wat 'n huis of eiendom besit en dit wil verhuur/verhuur. Airbnb ontvang kommissie van gashere met elke bespreking.
 • Gaste – Reisigers, gesinne wat vir 'n vakansie gaan en of amptelike werk wat gemaklik wil bly teen bekostigbare pryse. Hulle ontvang 'n kommissie van gaste op elke bespreking.
 • Vryskutfotograwe – Airbnb het 'n uiteenlopende netwerk van vryskutfotograwe in die meeste stede regoor die wêreld. Sodra die gasheer hul plek op die portaal aandui, word hierdie fotograwe gehuur om foto's van hoë gehalte van die eiendom te neem. Hulle word direk vanaf die Airbnb-portaal betaal.

Teikengehoor

 • Reisigers wat 'n eenvoudige bekostigbare plek nodig het
 • Sakereisigers
 • Reisigers met gesinne
 • Reisigers wat nuwe plekke wil verken.
 • Mense wat ekstra inkomste soek wat gashere kan verdien.

Verspreidingskanale 

 • Webwerf
 • Mobiele toepassing op beide iOS- en Android-platforms
 • Digitale bemarking
 • Sosiale media
 • Promosies

Koste Struktuur

 • Onderhoud van die aanlyn platform
 • Werknemers (Airbnb het meer as 2000 werknemers)
 • Aanlyn betaalplatforms soos MasterCard, Visa en PayPal
 • Bemarking en promosie aktiwiteite
 • Versekering

Volgens die jongste statistieke het die maatskappy nou:

 • Meer as 100 miljoen gebruikers
 • 640 000 gashere
 • Ongeveer 2 miljoen lyste
 • 500 000 gaste bly per nag via Airbnb
 • 10 miljard myl se reis na Airbnb-bestemmings
 • 191 lande en 65 000 stede waarby Airbnb aktief betrokke is.
 • Geskatte inkomste van $900 miljoen

Vereiste kenmerke om by 'n toepassing soos Airbnb ingesluit te word

Gaste/reisigers

 • Teken in teken aan – Die gebruikers is veronderstel om met hul vooraf-geregistreerde ID's aan te meld of 'n nuwe rekening te skep deur hul besonderhede soos naam, nommer, ens in te vul. Hulle kan ook via hul e-posadres of sosiale media-kanale aanmeld.
 • Bestuur rekening – Wysig, bestuur en werk persoonlike profielinligting op soos e-pos-ID, selfoonnommer, geboortedatum, geslag, permanente adres, ens. Die rekeningwagwoord kan ook verander word.
 • Klets en druk kennisgewings – Soos enige ander boodskaptoepassing, het Airbnb kitskennisgewings vir geselsies verskaf.
 • Soek Filter - Gebruikers kan die gewenste akkommodasie soek deur hul reis soos datums, kamertipe, prysklas, vereiste geriewe, ens.
 • Gasheerinteraksie - Gebruikers kan met hul gasheer kommunikeer via boodskappe selfs voordat hulle hul verblyf bespreek. Hulle het ook die vryheid om aanbiedinge te aanvaar of te weier en nuwe versoeke te skep.
 • Betalings – Gebruikers kan die betaalmetode kies en kan toegang kry tot die kwitansies en betaalbesonderhede van die transaksie. Hulle kan ook elke transaksiegeskiedenis sien. Hulle kan ook oorskakel na die gewenste geldeenheid.
 • Skep wenslyste/Gestoor – Het 'n plek gemis weens hoë huur of nie-beskikbaarheid. Geen bekommernisse nie, jy kan hulle 'n wenslys kry en in kennis gestel word as die huurgeld val.
 • Bespreking – Die bespreking wat deur 'n gebruiker gedoen word, kan ook nagegaan word. Dit kan 'n vorige kookkuns of 'n opkomende een.
 • Koepons - Koepons kan tydens afhandeling gebruik word. Hierdie koepons kan deur verwysingskodes verdien word.
 • Kaarte – Airbnb vereenvoudig die besprekingsproses met kaarte. Hulle help om die ligging ten toon te stel met huur, rondom die area waarin die gebruiker wil bly.
 • Help - Gebruikers kan die FAQs-afdelings bekyk en hulp vra in geval van enige verwarring met die bespreking of as hulle enige bespreking of gasheerverwante hulp soek.
 • Beoordeel en hersien - Gebruikers kan hul ervaring met die gashere deel deur hulle te beoordeel en te beoordeel.
 • Deel - Gebruikers kan vriende na deur sosiale media-rekeninge nooi om die toepassing af te laai.

Nuwe toevoegings

Hierdie kenmerke kan ook bygevoeg word om dit des te meer te laat uitstaan.

 • Ontvang SMS-kennisgewings – Gebruikers kan boodskappe ontvang om hulle in kennis te stel van hul bespreking en ook promosie-aanbiedinge.
 • Aanvullend – Terwyl ’n toepassing soos Airbnb gemaak word, kan meer sosiale media-kanale en betaalmetodes daarmee geïntegreer word.

Gasheer-app

 • Registrasie – Die Gasheer kan hul besonderhede invul en hulself registreer deur hul vakante eiendom te lys.
 • Teken in of teken aan – Die gashere is veronderstel om met hul vooraf-geregistreerde ID's aan te meld of 'n nuwe rekening te skep deur hul besonderhede soos naam, nommer, adres, ens. in te vul. Hulle kan ook via hul e-posadres of sosiale media-kanale aanmeld.
 • Bestuur persoonlike bladsy en profielinligting – Wysig, bestuur en werk persoonlike profielinligting op soos e-pos-ID, selfoonnommer, adres, ens. Die rekeningwagwoord kan ook verander word.
 • Bestuur lyste – Die lyste, dws die eiendomsbesonderhede soos die beskikbare geriewe en pryse, kan onder hierdie afdeling hanteer word. Nuwe foto's kan opgelaai word wanneer nodig.
 • Besprekingslys – Al die komende besprekings kan op 'n sistematiese manier gesien word, in die vorm van 'n kalenderaansig. Elke datum van die maand sal die besprekings ten toon stel.
 • Versoek – Dit is 'n gedeelte om die gebruiker se versoek vir jou spasie te aanvaar of af te wys.
 • Boodskapfunksie - Gashere kan vrylik met hul gaste kommunikeer deur die kletsfunksie. Hulle kan teruggaan na al die navrae van die gaste selfs voordat hulle bespreek of hul verblyf bevestig. Skep en stuur nuwe versoeke aan gaste.
 • Beoordeel en beoordeel gaste – Elke gas kan gegradeer en hersien word volgens hul gedrag en gedrag.
 • Rekeningbesonderhede – Dit help om inligting in die rekening by te voeg of te verwyder.
 • Help – Gaste kan die FAQs-afdelings bekyk en hulp vra in geval van enige verwarring met die lys van hul eiendom of in geval van enige bespreking of gasverwante hulp.
 • Deel - Gashere kan vriende na deur sosiale media-rekeninge nooi om die toepassing af te laai.
 • Besprekingsgeskiedenis – Al die vorige besprekings en die betalings wat ontvang is, kan hier opgespoor word. Ook kan die inkomste wat gegenereer word, beraam word.

Admin Paneel

 • Dashboard - Die admin-kontroleskerm om al die gebruikers wat geregistreer is (nuut en oud), gashere (nuut en oud) en die fotograwe te sien.
 • Bestuur nuwe lysinskrywing – Al die nuwe lysinskrywings wat opgelaai word, word noukeurig ondersoek en verder verwerk. Die administrasiepaneel bied die vryheid om lyste te wysig, by te voeg of uit te vee, volgens die behoefte.
 • Besprekingsgeskiedenis – Al die vorige en nuwe besprekings kan hier nagegaan word. Daar is ook 'n opdatering oor die huidige status van elke bespreking. Dit kan ook gewysig, opgedateer of uitgevee word.
 • Terugvoer en klagtes – Al die terugvoer wat deur die gas en gashere verskaf is, kan hier bekyk word. Enige klagtes met betrekking tot die gashere of gaste kan hier verwerk word.
 • Insigte – Al die besonderhede van die vorige en huidige aktiwiteite kan hier waargeneem word. Hierdie gedetailleerde insigte help met toekomstige besluite.

Die tegnologie nodig vir die bou van 'n toepassing soos Airbnb

Programmeringstale - Ruby, JavaScript, HTML5, CSS3
Toepassingsraamwerk – Ruby on Rails
JavaScript-raamwerk – Reageer.js
Outomatiseringsraamwerke – RSpec, Capybara, PhantomJS
SQL data stoor – PostgreSQL
Globale betaling – Breinboom
Boodskappe en kommunikasie – Twilio
Wolkberging – Amazon S3, EBS
Wolkgasheer – Amazon EC2
Stem- en SMS-API vir SMS-, stem- en telefoonverifikasie – Nexmo

Ken die belangrikste mededingers

Met die groeiende gewildheid van Airbnb, is daar verskeie ander wat platforms vir korttermyn-huishuur daar buite bied. Ons het die mees prominente, Airbnb-agtige gasheerplatforms gedek. Kyk na hierdie alternatiewe!

Tuisweg

Homeaway het meer as 'n miljoen lysinskrywings regoor die wêreld en sy teenwoordigheid in 190 lande. Dit word as die vernaamste mededinger van Airbnb beskou, aangesien dit al die dienste verskaf wat Airbnb bied en ook sy eie versekeringsprogram het. dit word deur Expedia besit en dit bedryf streekwebwerwe soos VRBO, TravelMob en VacationRentals. Dit het baie luukse lyste.

FlipKey

Flipkey is 'n groot maatskappy wat deur TripAdvisor bestuur word. Dit het 'n groot aantal gebruikers en die hoogste gehalte handleiding verifikasie program deur die webwerf werknemers. Die "vakansiehuurmark", soos genoem, het uitgebrei met byna 3 00 000 eiendomme in ongeveer 160 lande. Dit bied nie gedeelde kamers nie, maar het unieke eiendomfilters soos hondvriendelike, kindervriendelike of waterfront-eiendom.

Roomorama

Hierdie Singapoer-gebaseerde vakansieverhuringsmaatskappy is dalk nie so groot soos Airbnb nie, maar bied sowat 80 000 eiendomme wêreldwyd. Al hul woonstelle en huise is onmiddellik bespreekbaar. Hulle fokus hoofsaaklik op die sekuriteit en beweer dat al hul gashere 100% geverifieer is. Die gaste kan voordeel trek uit plaaslike aanbiedings en byvoordele wat nog nie 'n kenmerk by Airbnb is nie.

Hoeveel kos dit om 'n toepassing soos Airbnb te bou

Dit is 'n taak om die koste van ontwikkeling van 'n mobiele toepassing soos Airbnb. Die hele ontwerp van die toepassing word in verskeie dele verdeel, gebaseer op die vereiste spesifikasies. Die koste van ontwikkeling van 'n gewilde toepassing soos Airbnb hang van die volgende faktore af:

Die grootte van die span
As die span klein en funksioneel is, kan die proses glad verloop. Kom ons sê, die projekbestuurder hanteer meer as sy deel. Anders as 'n ontwerper en ontwikkelaar, sal baie meer mense soos projekbestuurder, stelseladministrateur, gehalteversekeringslid in die span vereis word.

Die aantal platforms waarvoor die toepassing gebou word
Die koste om 'n toepassing soos Airbnb te bou, wissel op grond van verskillende platforms. iOS, Android het albei verskillende toepassingskerms nodig om die toepassing ook aan te pas. Dit alles word besluit op grond van die teikengehoor, toestelomgewing, ens. Verder, Android-toepassingsontwikkeling neem 'n bietjie meer tyd as iOS, aangesien dit meer toestelle het om mee te toets.

Kenmerke en funksionaliteit van die toepassing
Nog 'n belangrike faktor in ontwikkeling is die kenmerke en funksies wat 'n mens wil inkorporeer. Basiese kenmerke soos vorige besprekingsgeskiedenis, resensies en graderings, data van die gashere, kommunikasie tussen die gasheer en reisiger, ens. neem baie ruimte in beslag en lei tot 'n surplusheffing.

Ontwerp van die toepassing
Omdat Airbnb 'n groot toepassing is, moet dit goed lyk om kliënte oral in die wêreldmark te lok. Dit moet 'n langdurige indruk op die kyker se gedagtes laat om hulle te lok om besprekings te maak. Die toepassing moet maklik wees om te gebruik en die ontwerp moet boeiend wees. Nog 'n aspek van die ontwerp is of dit standaard of pasgemaak is. Nuwe, unieke beeldmateriaal kan bygevoeg word in plaas van die stereotipe agtergrond. Nuwe ontwerpe sal beslis die ontwikkelingsprys skiet.

Ontwikkelaars
Die belangrikste punt is waar soek jy die ontwikkelaars. Die plek of ligging van die ontwikkelaar is een van die deurslaggewende faktore. Die koste sal ook wissel op grond van die ervaring van die ontwikkelaar en sy/haar kundigheid.

Inprogram-aankope en enige ander spesiale kenmerke.
Enige tegniese kompleksiteit wat jy wil byvoeg, of dit nou eenvoudig, medium of hoog is, sal die koste beïnvloed. Verskillende kenmerke soos geoligging, datasinkronisering, besprekingskalender, inprogram-oproepe, ens. sal beslis 'n verhoging tot jou begroting gee.

Hierbo was net 'n basiese ontleding van die faktore wat die koste van ontwikkeling kan beïnvloed. Om die prys van die toepassing te bepaal, sal 'n beraamde ontwikkelingskoste bereken word met die benaderde tyd wat benodig word vir die skep van elke kenmerk. Die ontwikkelingstyd word in ure bereken en die tarief per uur verskil van maatskappy tot maatskappy. Elke maatskappy het sy eie tarief per uur. Ek oorweeg 'n gemiddelde prys van ontwikkeling per uur $30, gebaseer op wêreldwye standaarde. Kom ons neem nou aan ons bou 'n toepassing uitsluitlik vir iOS-platform.

1. Die Span

'n Minimum span sal die volgende insluit:

 • 1 UI-ontwerper
 • 1 iOS-ontwikkelaar
 • 1 Android-ontwikkelaar
 • 1 backend ontwikkelaar
 • 1 projekbestuurder
 • 1 Gehalteversekeringsingenieur

Die app-argitektuur

Vervolgens bepaal ons die app-argitektuur. Elke projek begin met aanvanklike aksiestappe. Ons kan die ure per stap bereken deur die toepassing in verskillende komponente te duik op grond van die algehele toepassinghulpbronne, modules en tegniese basis wat gebruik word.

 • 20 uur – Projek opstelling
 • 20-25 uur – REST API implementering
 • 10 uur – Databasismodel
 • 10 -15 uur – Implementering van dienste en biblioteke

Ontwikkelingspoging skatting

Registrasie/aanmeldfunksie – Die basiese stap is registrasie sodat die gebruiker toegang tot die toepassing kan kry. Om die toepassing te begin gebruik, sal dit die ooreenkoms van die gebruiker met die voorwaardes en beleide behalwe die ander fundamentele besonderhede soek. Dit sal ongeveer 10 tot 12 uur neem.

2. Gebruikersprofiel

Die gebruikerprofiele sal van twee soorte wees, gas en gasheer (eienaar van die plek). Albei moet hul profiele skep deur hul persoonlike besonderhede in te vul soos-

 • Naam
 • Geslag
 • E-pos adres
 • Verjaarsdag
 • Telefoon nommer
 • Permanente woonadres
 • Persoonlike beskrywing

3. Filters

Die lyste en soekfilters kan deur gashere sowel as gebruikers gebruik word. 'n Gasheer kan inligting oor die huistipe, kamertipe, akkommodasiebesonderhede, foto's, pryse, ens. byvoeg. Indien gebruiker 'n blyplek soek, sal hulle besonderhede oor behuising benodig soos ligging, in- en uitklokdatums, huis tipe en grootte, geriewe, gasheertaal, foto's van die huis, prysklas, ens. aangesien hierdie kenmerk groot is, kan ontwikkelaars tot 24 uur neem om dit te bou.

4. Akkommodasiebeskrywing

Nadat die gefilterde gekies is, sal 'n wye verskeidenheid soekresultate verskyn met verskeie opsies en beskrywing van die kamers waarin jy wil bly. Die variante is soos volg-

 • Foto's
 • Kaart met die ligging
 • Akkommodasie
 • Gasheerprofiel
 • Geriewe aangebied of beskikbaar
 • Gradering
 • Resensies
 • Prys
 • Bepalings en voorwaardes
 • Beskikbare datums

5. Kaarte

Kaarte stel gebruikers in staat om vrylik na 'n perfekte ligging te soek, verskeie plekke op die kaarte na te gaan en 'n blyplek te sien. Kaartlokalisering help om die roetes, woonbuurte en geriewe naby die ligging te sien. Al hierdie help met die keuse van die gewenste plek om in te bly.

6. Instellings 

Die gebruikers kan hul voorkeure onder hierdie kenmerk aanpas en konfigureer. Die instellingskieslys laat jou toe om die volgende funksies te beheer-

 • Stoot kennisgewings
 • SMS-kennisgewings
 • Opdaterings oor huuropsies in 'n spesifieke area
 • Gesprek met die gasheer (boodskappe)
 • Wenslyste
 • Betaalmetode en geldeenheid

7. Nooi vriende

'n Gebruiker kan maklik 'n vriend nooi om die toepassing af te laai en daarby aan te sluit.

8. Voeg by gunstelinge

Dit is 'n fundamentele kenmerk waardeur die gebruiker sekere resultate kan boekmerk en dit by gunstelinge kan voeg en dit later kan bekyk.

9. Vertaalkenmerk

Hierdie kenmerk help die gebruiker om die beskrywing van die kamers in hul voorkeurtaal te vertaal. Dit word deur die Google-vertaler geaktiveer, die teks word na Google-vertaler gestuur en in die gekose taal vertaal.

10. Gidskenmerk

Hierdie gepersonaliseerde kenmerk wys die terreine en woonbuurte rondom die gekose ligging. Dit wys die liggings rondom wat besoek kan word.

11. Eiendomslys

Sodra jy as gasheer aangesluit het, moet jy al die vereiste besonderhede invul, die toepassing sal jou die benaderde huur wys wat jy vir jou huis/woonstel/kamer kan hef.

12. Agterkant

Die bedienerkant-deel van die toepassing is baie deurslaggewend, aangesien die produk tyd verg tot opstelling van beide kliënt- en bedienerkant. Die kliënt kant is hoe dit feitlik sal interaksie met 'n gebruiker en die bediener kant sluit sy funksionaliteite, bediener verbindings, ens. die backend is die mees tydrowende deel van die hele proses.

So, wat is ons groottotaal?

Nadat ons alle kenmerke en modules behandel het, het ons 'n skatting van die ontwikkelingskoste bereik. elk 'n totale koste van $25140 – $28840. Dit is ongeveer $27000 – $29000 met inagneming van die $25 per uur as die gemiddelde koers vir die berekening van die koste. Dit kan egter wissel na gelang van die mobiele toepassingontwikkelingsmaatskappy en die tegnologie wat hulle gebruik. Boonop verskil die uurlikse tariewe van land tot land.

Nadat ons na al die aspekte en stadiums van ontwikkeling gekyk het, kan ons sê om 'n toepassing te bou is nie 'n maklike en vinnige taak nie. As al die dinge egter op 'n behoorlike manier in lyn is, sal dit nie net wees nie super suksesvol maar ook baie bekostigbaar. As jy op soek is na Airbnb-kloon, het ons dit volledig en gereed vir $999.

SimTechnos, synde 'n ervare app ontwikkeling maatskappy, Airbnb-agtige toepassings is nou net 'n stukkie koek vir ons.

As jy ons span kundiges wil aanstel, is ons net 'n oproep ver!

Ons kliënte is hoogs innoverend en ons respekteer hulle omdat hulle met innoverende uitdagings vir ons vorendag kom. Spandeer tyd om te weet oor ons kreatiewe oplossings vir verskeie tegnologiese uitdagings met ons gevallestudies hier.

Het jy gehoor wat ons kliënte oor ons te sê het? Leer ons beter ken deur die werkservaring van ons kliënte saam met ons te lees.

Hier is ons volledige biblioteek van innoverende mobiele toepassings wat ons vir ons kliënte regoor die wêreld ontwikkel het. Vra gerus vir 'n demo en ons sal jou daarmee help.

Ons wil graag jou app-ontwikkelingsvennote wees. Stuur asseblief 'n gedetailleerde navraag oor jou vereistes en ons span sal so gou moontlik na jou terugkom om verder oor die ontwikkeling te bespreek.

Op 'n skaal van ja tot nee, hoe nuttig het jy hierdie gids gevind? Deel asseblief u sienings in die kommentaarafdeling hieronder en ons sal u pogings waardeer.

Het ons 'n aspek of twee misgeloop? Ons wil graag ons kennis uitbrei.

afAfrikaans